Zakrętkowa OSP Twierdza

Przy budynku naszej remizy stoi piękne, duże, czerwone SERCE, do którego wszyscy mogą oddawać swoje kolorowe plastikowe nakrętki. Zbiórka ta ma na celu pomoc choremu dziecku z terenu naszej gminy. Nawiązaliśmy również współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną we Frysztaku z filią w Gogołowie. Od tej pory zakręconą akcję zbierania nakrętek będziemy realizować poprzez zbiórkę w dwóch sercach, w Twierdzy i w Gogołowie. W tą akcję włączył się Zespół Szkół w Gogołowie oraz Przedszkole Publiczne we Frysztaku.

Efekt jest imponujący, akcja cieszy się powodzeniem szczególnie wśród dzieci, czym buduje w nich postawę odpowiedzialności i potrzeby pomocy a dodatkowo nakrętki zamiast zanieczyszczać środowisko pomagają potrzebującym.

Fundatorem naszego czerwonego serca jest Radna Wsi Twierdza Mariola Mendocha a wykonawcą Pan Bogdan Michalski. Zakrętkowe gaśnice to inicjatywa i wykonanie naszych strażaków.

Pomysłodawcą zakręconej akcji jest Naczelnik OSP Twierdza dh Dawid Kapinos.

W tym momencie zbieramy zakrętki w czterech miejscach a to jeszcze nie koniec.